Що приховує за собою "Таємна вечеря"/ фото Wikipedia

Картина "Таємна вечеря" є чи не найпопулярнішою картиною Леонардо да Вінчі. Її знають по всьому світу на рівні з "Мона Лізою" ("Джакондою"). Але водночас, навіть через століття вона продовжує викликати суперечки і загадки. У цьому шедеврі заховано безліч символів, прихованих знаків і загадкових деталей. У чому секрет картини "Таємна вечеря", і які таємні послання залишив художник?

"Таємна вечеря" - сенс картини

Вона зображує ключовий момент християнської історії. Трапеза, Ісус Христос, апостоли. Під час події, зображеної на картині, Ісус пророкує, що один із людей, які сидять із ним за одним столом, зрадить його.

Саме це одкровення стає центральною темою твору. Але в чому сенс "Таємної вечері"? Адже картина, яку раніше помилково називали "фрескою", сповнена глибокою символікою. Кожен рух, погляд і жест персонажів несуть особливе значення, про що не кожна людина, яка побачила "Таємну вечерю", зможе здогадатися.

Відео дня

"Таємна вечеря" - Юда і його розташування на картині

Одне з головних питань, які ставлять шанувальники мистецтва, дивлячись на шедевр під назвою "Таємна вечеря", - хто де сидить і хто взагалі розташовується на картині.

Леонардо да Вінчі розмістив Ісуса в центрі, а його учнів - по шість із кожного боку. Особлива увага приділяється питанню, де сидить Юда на картині "Таємна вечеря". Він зображений третім від лівого краю, злегка відсунувшись назад і стискаючи в руці мішечок - ймовірний натяк на отримані ним 30 срібників за зраду.

На відміну від решти учнів, його обличчя приховане в тіні, що відображає його подвійність.

Що за жінка на картині "Таємна вечеря"

Крім того, одна з найбільш обговорюваних загадок картини - особистість фігури, що сидить праворуч від Ісуса. Багато хто вважає, що це Іоанн, улюблений учень Христа. Однак існує теорія, що на картині і зовсім зображена жінка - Марія Магдалина.

Жінка на "Таємній вечері" могла бути не просто "випадковістю", а частиною справжнього таємного послання математика і художника. Ця версія набула популярності завдяки роману Дена Брауна "Код да Вінчі".

"Таємна вечеря" - цікаві факти

За сотні років не тільки вчені, а й звичайні люди, які цікавляться мистецтвом, продовжують вивчати і знаходити багато нового в картині "Таємна вечеря" - хто є хто, з кого списано образ Іуди, як під час створення цього шедевру Да Вінчі використовував молоток і цвяхи тощо. Пропонуємо низку фактів:

1. Вражаючі розміри. Картина набагато більша, ніж здається на репродукціях: її розміри - 460 × 880 см.

2. "Таємна вечеря" розміщена не в музеї. Вона розташовується в трапезній міланського монастиря Санта-Марія-делле-Граціє.

3. Підхід Леонардо до створення кожного апостола був скрупульозним. Зокрема, у пошуку натурника для написання Юди, він обійшов усі в'язниці Мілана і знайшов там злочинця, який підходив на цю роль.

4. Раніше ми вже згадували це, але "Таємна вечеря" - картина, яка не є фрескою. Леонардо використовував темперу по сухій штукатурці замість традиційної фрескової техніки, щоб домогтися більшої яскравості.

5. Новаторський метод і проблеми збереження. Да Вінчі заґрунтував стіну особливим складом зі смоли, гіпсу і мастики, сподіваючись захистити фарбу від вологи. Однак метод виявився невдалим: уже через 50 років фарба почала обсипатися. Після безлічі невдалих реставрацій у XX столітті картину відновлювали 19 років.

Сам процес створення художником цієї картини дивує. Але саме це робить великими, як самого Да Вінчі, так і його твори.

"Таємна вечеря" - таємні знаки

Існує безліч теорій про те, які таємні символи приховує "Таємна вечеря" Да Вінчі. Це тема, яка цікавить істориків і дослідників донині, через 527 років після написання картини. Наприклад, те, що на картині утворюється буква "М" із простору між учнями та Ісусом, що може натякати на Марію Магдалину. Крім того, розташування рук Ісуса та Юди створює трикутник, що означає зраду.

Музикознавці взагалі виявили, що якщо зобразити руки і хліб на столі як ноти, вийде музична композиція.

Картина Леонардо Да Вінчі "Таємна вечеря" - це не просто живописний твір, а справжній код, залишений художником для наступних поколінь.

Навіть через понад 500 років люди продовжують ставити різні запитання про цю картину. Але одна з головних таємниць мистецтва залишається нерозгаданою, і саме це робить картину ще більш заворожуючою як зараз, так і протягом багатьох років у майбутньому.

Раніше УНІАН повідомляв, що вчені виявили приховану математику в картинах да Вінчі та Мондріана. Зокрема, увага вчених була приділена саме деревам, які зображували художники.

Вас також можуть зацікавити новини: