
Вчені роками шукають відповіді на питання щодо життя Ісуса Христа. Його таємниці "розкриваються" завдяки новим знахідкам.
Видання The Sun пише, що археологи виявили кілька запаморочливих артефактів двохтисячолітньої давнини, включно з каменем, пов'язаним із розп'яттям Ісуса, і навіть кораблем з Галілейського моря, який шокувально зберігся.
Камінь Пілата
Понтій Пілат - знакова частина історії Ісуса. Він служив при імператорі Тиберії як п'ятий правитель тодішньої римської провінції Іудея з 26 по 36 рік нашої ери. Але він більш відомий як людина, що головувала на суді над Ісусом, який у результаті призвів до розп'яття.
Головним доказом його провини є камінь Пілата - брила різьбленого вапняку, знайдена в Кесарії Марітіме, археологічній пам'ятці в Ізраїлі. Він пошкоджений, але на ньому частково зберігся напис, який приписують Пілату. Єдиний розбірливий текст, написаний латиною, свідчить:
Божественному Августу цього Тиберія... Понтій Пілат... префект Іудеї... присвятив це.
Коли Пілат був правителем, ця місцевість була столицею Юдеї, тож це чудове свідчення його перебування там - навіть якщо в ньому немає згадки про саме розп'яття.
Силоамський басейн
Силоамський басейн - стародавній єрусалимський басейн, де Ісус зцілив сліпого.
Силоамський басейн - це низка вирубаних у скелі басейнів, які можна знайти на південний схід від стін Старого міста Єрусалима. Басейни, що живляться джерелом Гіхон, були важливою частиною історії Ісуса, зокрема, в Євангелії від Іоанна.
Кажуть, що Ісус зцілив сліпого від народження чоловіка, відправивши його в басейн. Крім того, в давнину він був місцем збору єврейських паломників.
На жаль, басейн був зруйнований і засипаний під час Першої іудейсько-римської війни в 70 році, але його офіційно заново відкрили під час розкопок каналізації в 2004 році. Відкриття було підтверджено 2005 року, а пізніші розкопки 2023 року відкрили ще більше ділянок басейну.
Човен Галілейського моря
Човен, відомий також як Стародавній Галілейський човен і навіть Човен Ісуса, був знайдений в Ізраїлі ще в середині 1980-х років. Це стародавній рибальський човен, датований I століттям нашої ери, який має довжину 23 метри. Він напрочуд добре зберігся.
Погана новина полягає в тому, що немає жодного прямого зв'язку між човном і самим Ісусом. Це саме той човен, яким користувалися Ісус і його учні на той час, що робить його важливим для християн, але зрештою немає жодних доказів того, що вони взаємодіяли саме з цим судном.
Капернаумська синагога
Ісус, за переказами, проводив час у синагозі, а також зцілив там одержиму людину. Ця історія згадується в Євангеліях від Марка і Луки, і ще кілька посилань на це місце зустрічаються в Біблії.
У селі Капернаум, розташованому на північному березі Галілейського моря, за часів Ісуса проживало близько 1 500 осіб, але в XI столітті його закинули. З 1838 року в цьому місті ведуться постійні розкопки, під час яких було виявлено дві стародавні синагоги, одна з яких була побудована над іншою. Фундамент більш ранньої синагоги може бути тим самим, який згадується в Євангеліях.
Костниця Каяфи
Костниця Каяфи - рідкісна реліквія, знайдена в похоронній печері в Єрусалимі на початку дев'яностих років минулого століття.
Кісниця - це тип скриньки, в якій зберігалися кістки померлих людей, зазвичай після того, як вони побували в тимчасовій могилі.
На одному з прикрашених оссуаріїв був напис "Йосип, син Каяфи", і в ньому зберігалися кістки чоловіка віком близько 60 років. Йосип бен Каяфа був первосвящеником Ізраїлю в першому столітті. У Євангеліях Нового Завіту він названий ключовим суперником Ісуса, організатором змови з метою його вбивства і навіть головою на суді.
Протягом багатьох років шкатулка викликала суперечки, вчені обговорювали її справжність. Пізніші дослідження дають змогу припустити, що оссуарій справжній.
Раніше УНІАН писав, що їв Ісус Христос.