Вчені знайшли нові реліквії часів Ісуса / фото ua.depositphotos.com

Вчені роками шукають відповіді на питання щодо життя Ісуса Христа. Його таємниці "розкриваються" завдяки новим знахідкам.

Видання The Sun пише, що археологи виявили кілька запаморочливих артефактів двохтисячолітньої давнини, включно з каменем, пов'язаним із розп'яттям Ісуса, і навіть кораблем з Галілейського моря, який шокувально зберігся.

Камінь Пілата

Понтій Пілат - знакова частина історії Ісуса. Він служив при імператорі Тиберії як п'ятий правитель тодішньої римської провінції Іудея з 26 по 36 рік нашої ери. Але він більш відомий як людина, що головувала на суді над Ісусом, який у результаті призвів до розп'яття.

Відео дня

Головним доказом його провини є камінь Пілата - брила різьбленого вапняку, знайдена в Кесарії Марітіме, археологічній пам'ятці в Ізраїлі. Він пошкоджений, але на ньому частково зберігся напис, який приписують Пілату. Єдиний розбірливий текст, написаний латиною, свідчить:

Божественному Августу цього Тиберія... Понтій Пілат... префект Іудеї... присвятив це.

Коли Пілат був правителем, ця місцевість була столицею Юдеї, тож це чудове свідчення його перебування там - навіть якщо в ньому немає згадки про саме розп'яття.

Силоамський басейн

Силоамський басейн - стародавній єрусалимський басейн, де Ісус зцілив сліпого.

Силоамський басейн - це низка вирубаних у скелі басейнів, які можна знайти на південний схід від стін Старого міста Єрусалима. Басейни, що живляться джерелом Гіхон, були важливою частиною історії Ісуса, зокрема, в Євангелії від Іоанна.

Кажуть, що Ісус зцілив сліпого від народження чоловіка, відправивши його в басейн. Крім того, в давнину він був місцем збору єврейських паломників.

На жаль, басейн був зруйнований і засипаний під час Першої іудейсько-римської війни в 70 році, але його офіційно заново відкрили під час розкопок каналізації в 2004 році. Відкриття було підтверджено 2005 року, а пізніші розкопки 2023 року відкрили ще більше ділянок басейну.

Човен Галілейського моря

Човен, відомий також як Стародавній Галілейський човен і навіть Човен Ісуса, був знайдений в Ізраїлі ще в середині 1980-х років. Це стародавній рибальський човен, датований I століттям нашої ери, який має довжину 23 метри. Він напрочуд добре зберігся.

Погана новина полягає в тому, що немає жодного прямого зв'язку між човном і самим Ісусом. Це саме той човен, яким користувалися Ісус і його учні на той час, що робить його важливим для християн, але зрештою немає жодних доказів того, що вони взаємодіяли саме з цим судном.

Капернаумська синагога

Ісус, за переказами, проводив час у синагозі, а також зцілив там одержиму людину. Ця історія згадується в Євангеліях від Марка і Луки, і ще кілька посилань на це місце зустрічаються в Біблії.

У селі Капернаум, розташованому на північному березі Галілейського моря, за часів Ісуса проживало близько 1 500 осіб, але в XI столітті його закинули. З 1838 року в цьому місті ведуться постійні розкопки, під час яких було виявлено дві стародавні синагоги, одна з яких була побудована над іншою. Фундамент більш ранньої синагоги може бути тим самим, який згадується в Євангеліях.

Костниця Каяфи

Костниця Каяфи - рідкісна реліквія, знайдена в похоронній печері в Єрусалимі на початку дев'яностих років минулого століття.

Кісниця - це тип скриньки, в якій зберігалися кістки померлих людей, зазвичай після того, як вони побували в тимчасовій могилі.

На одному з прикрашених оссуаріїв був напис "Йосип, син Каяфи", і в ньому зберігалися кістки чоловіка віком близько 60 років. Йосип бен Каяфа був первосвящеником Ізраїлю в першому столітті. У Євангеліях Нового Завіту він названий ключовим суперником Ісуса, організатором змови з метою його вбивства і навіть головою на суді.

Протягом багатьох років шкатулка викликала суперечки, вчені обговорювали її справжність. Пізніші дослідження дають змогу припустити, що оссуарій справжній.

Раніше УНІАН писав, що їв Ісус Христос.

Вас також можуть зацікавити новини: