У 1958–1959 роках пілоти Роберт Тімм і Джон Кук увійшли в історію, встановивши рекорд найдовшого польоту, який тривав 64 дні, 22 години і 19 хвилин. Їхній одномоторний літак Cessna 172 подолав 240 000 км без посадки. Вони приземлилися лише 7 лютого 1959 року, пролетівши над Лас-Вегасом і наблизившись до межі людських можливостей, пише IFLScience.
Цей епічний трюк був організований для реклами готелю та казино Hacienda, що відкрився у Лас-Вегасі. Роберту Тімму, колишньому пілоту-бомбардувальнику Другої світової війни, доручили цю місію. Він модернізував Cessna 172, обладнавши її додатковим 360-літровим баком для палива та створивши метод дозаправки з вантажівки, яка рухалася дорогою поруч із літаком.
Перші три спроби були невдалими через механічні несправності, зокрема під час дозаправки. Однак у четвертій спробі, 4 грудня 1958 року, Тімм і механік Кук вирушили в небо з аеропорту МакКарран у Лас-Вегасі.
Їхній політ супроводжувався низкою складнощів:
- Дозаправка. Вона відбувалася над пустельною дорогою на межі Каліфорнії та Аризони. Літак летів низько, а вантажівка передавала паливо через шланг. Операція вимагала ювелірної точності, особливо вночі.
- Побутові умови. У літаку був складаний туалет, а відходи скидали у пустелю. Спали пілоти по черзі на матраці в тісній кабіні.
- Нестача сну. На 36-й день Тімм заснув за штурвалом, і літак летів на автопілоті понад годину на висоті 1200 метрів. Це ледь не стало фатальним.
Протягом польоту пілоти записували щоденник. У міру подорожі записи ставали більш дивними через стрес, втому та нудьгу. Після 64 днів у повітрі пілоти вирішили завершити експеримент, оскільки літак потребував технічного обслуговування.
Тімм і Кук донині залишаються рекордсменами, незважаючи на спробу дрону Zephyr у 2022 році, який розбився після 64 днів польоту, не досягнувши рекорду. Їхній подвиг досі вважається одним із найсміливіших в історії авіації.
"Наступного разу, коли я відчую настрій полетіти так довго, я замкнусь у сміттєвому баку з увімкненим пилососом і попрошу Боба (Тімма) подати мені стейки. До тих пір, поки мій психіатр не почне роботу вранці", - сказав Кук після місії.