Учені з’ясували, що зелена квасоля через вміст сапоніну здатна природним чином знизити рівень холестерину в організмі та забезпечити інші переваги для здоров’я серця. Про це пише видання Parade.
Дослідження показують, що продукти з високим вмістом сапоніну - фітонутрієнту, який міститься в зернах, бобових, зеленій квасолі та горосі, - корисні, оскільки здатні допомогти знизити рівень холестерину. Також вони мають протиракові та протизапальні властивості й навіть допомагають контролювати рівень глюкози в крові, йдеться у публікації.
Зокрема сапонін допомагає уловлювати "поганий" холестерин і жовчні солі в кишечнику, що перешкоджає їх всмоктуванню. Утім, це не впливає на "хороший" холестерин.
Також зелена квасоля має мало натрію та жиру і є хорошим джерелом харчових волокон: одна порція зеленої квасолі містить три грами клітковини. Розчинна клітковина допомагає зв’язувати холестерин у кишечнику, щоб він виводився з організму, а не всмоктувався.
Підраховано, жінкам потрібно приблизно 25 грамів клітковини щодня, а чоловікам - близько 38 грамів на день, тому якщо вживати більше зеленої квасолі, ви можете швидше досягти цієї цифри.
У зеленій квасолі також багаті фолієвої кислоти і калію, які можуть допомогти знизити високий кров’яний тиск. У статті вказано, що недавній мета-аналіз, який об’єднав результати 22 досліджень, дійшов висновку, що дієти, багаті на фолієву кислоту, захищають від гіпертонії, оскільки вони знижують як систолічний, так і діастолічний артеріальний тиск.
Американська кардіологічна асоціація припускає, що збільшення калію в раціоні також може допомогти компенсувати деякі шкідливі наслідки високого вмісту натрію, що призведе до покращення регуляції артеріального тиску. Одна порція зеленої квасолі забезпечує приблизно 10% добової норми калію.
Дослідники наголосили, що вміст сапоніну значно зменшується при кип’ятінні, смаженні та готуванні в мікрохвильовій печі, тоді як бланшування, готування на парі допоможуть зберегти вітаміни й мінерали.
Раніше УНІАН розповідав про білок №1 для зниження рівня холестерину в організмі – волоський горіх. Дослідження показали, що вживання 1-2 унцій цих смачних горіхів щодня протягом двох років знижує загальний рівень холестерину приблизно на 4%.