Солодке, каву та цитрусові краще не вживати на голодний шлунок / фото ua.depositphotos.com

Коли ви голодні, наприклад, вранці або після напруженого робочого дня, у вас може виникнути спокуса схопити перше, що ви побачите на кухні. Однак деякі продукти і напої можуть негативно вплинути на порожній шлунок, особливо якщо у вас чутливий шлунково-кишковий тракт. Робінн Чуткан, докторка медицини, FASGE, гастроентерологиня, Джоанна Салазар, магістр наук, дипломована дієтологиня, і докторка Майкл Шопіс, докторка медицини, гастроентерологиня розповіли RealSimple, яких продуктів слід уникати натщесерце.

1. Кава

Кофеїн у каві сприяє виділенню гастрину - гормону, який виділяє шлункову кислоту. Кофеїн також відкриває м'язовий клапан між стравоходом і шлунком (нижній стравохідний сфінктер (НПС)). Це може призвести до того, що вміст шлунка (включно зі шлунковою кислотою) повернеться назад у стравохід, що ще більше посилить рефлюкс, каже доктор Робінн Чуткан.

Щоб уникнути проблем зі шлунком, дієтологиня Джоанна Салазар рекомендує перед вживанням кави перекусити невеликою кількістю високобілкової або жирної їжі, як-от зварені круто яйця, кілька столових ложок горіхової олії або навіть ложку жирного кокосового молока в каву.

Відео дня

2. Гостра їжа

У більшості гострої їжі міститься хімічна речовина під назвою капсаїцин, яка зв'язується з рецепторами у вашому шлунково-кишковому тракті, каже доктор Майкл Шопіс. Це змушує ваш організм думати, що у ваш шлунково-кишковий тракт потрапило щось шкідливе, змушуючи його збільшувати вироблення слизу і прискорювати травлення, щоб видалити речовину. Це може спричинити надмірні травні моменти, а також розлад шлунка та діарею.

3. Солодкі продукти

"Вживання солодких продуктів натщесерце може призвести до більш швидкого стрибка інсуліну і рівня цукру в крові, що часто призводить до "обвалу" незабаром після цього", - пояснює доктор Чуткан.

Крім того, вона зазначає, що солодкі продукти також можуть викликати діарею, якщо їх їсти натщесерце. Це відбувається, коли електроліти і рідини виводяться з кровотоку в кишечник, що є спробою вашого травного тракту збалансувати високу концентрацію цукру, пояснює вона.

4. Чаї, що містять кофеїн

Кофеїн може подразнювати слизову оболонку шлунка і збільшувати вироблення шлункової кислоти, що призводить до симптомів рефлюксу. Найпоширенішим винуватцем є чорний чай, оскільки він, як правило, містить більше кофеїну, ніж інші сорти.

5. Йогурт

Завдяки високому вмісту пробіотиків і молочної кислоти йогурт корисний для кишечника. Водночас, за словами доктора Шопіса, деякі люди чутливі до молочної кислоти. У цьому разі вживання йогурту натщесерце може збільшити вироблення шлункової кислоти, спричиняючи подразнювальні симптоми з боку шлунково-кишкового тракту. Це також може зруйнувати деякі корисні пробіотики, які містяться в самому йогурті

6. Газовані напої

Бульбашки вуглекислого газу від можуть створювати великий тиск у шлунку, спричиняючи дискомфорт і відрижку, пояснює доктор Чуткан. Ще одна річ, на яку слід звернути увагу, - це вміст цукру в підсолоджених газованих напоях, який може спричинити стрибки цукру.

7. Жирна смажена їжа

По-перше, продукти з високим вмістом жиру перетравлюються довше. Це означає, що вони перебувають у шлунку протягом тривалішого часу, що викликає більше вироблення кислоти, пояснює доктор Шопіс. Це може призвести до болю в шлунку, дискомфорту і загального розладу шлунково-кишкового тракту. Жирна їжа також знижує здатність НПС скорочуватися, створюючи зазор, який призводить до кислотного рефлюксу.

8. Цитрусові та сік

"Цитрусові містять лимонну кислоту, яка може подразнювати слизову оболонку шлунково-кишкового тракту", - каже доктор Шопіс. Кислотність цитрусових також може розслабити НПС, прокладаючи шлях до кислотного рефлюксу.

Однак, за словами доктора Шопіса, ви можете вживати цитрусові з вуглеводами, які допоможуть увібрати надлишок кислоти в шлунку, потенційно полегшуючи неприємні симптоми.

Раніше УНІАН писав про те, що їсти на сніданок для схуднення, а також про найкращий варіант сніданку для тих, у кого високий тиск.

Вас також можуть зацікавити новини: