Кавова гуща - дешеве і ефективне добриво для рослин / Фото Pixabay.com

Кавову гущу, яку ми звикли вважати відходами, можна перетворити на корисний засіб для рослин. Як запевняють досвідчені садівники, вона має безліч переваг: забезпечує рослину необхідними мінералами, підтримує структуру ґрунту, відлякує шкідників. Про це пише martha stewart.

Видання пояснило, як кава може бути корисною для рослин, а також яких помилок важливо не припуситися, щоб це справді працювало. 

"Рослини, які ростуть у більш кислому ґрунті, можуть отримати користь від свіжозвареної кавової гущі. Йдеться про чорницю, помідори, моркву, фенхель, боби, буряк, айстри, а також сині та рожеві гортензії", - каже садівниця Елізабет Джонс.

Відео дня

Шеф-кухарка Марісель Джентіле розповіла, що вона досягла успіху, підживлюючи кавою листяні та плодові рослини, зокрема помідори, перець, салат, шпинат, моркву.

Тим часом садівниця Джульєт Хоу застерегла від підживлення кавою рослин, які віддають перевагу лужному ґрунту, наприклад лаванди, герані, розмарину і більшості середземноморських трав.

Кавова гуща може бути чудовим інгредієнтом для компосту, вважає директор саду університетського містечка Вашингтонського коледжу Шейн Брілл. Він збирає ґрунт і змішує його з іншими органічними матеріалами, наприклад кавою, що багата на азот, і висушеним листям або соломою, які містять вуглець.

"Покладіть кавову гущу в компостну купу або в контейнер і час від часу перевертайте суміш, щоб вона залишалася аерованою. Важливо уникати надмірного використання кавової гущі в компості - вона не повинна перевищувати однієї п’ятої від загального обсягу. Перевертайте суміш раз на тиждень і стежте за рівнем вологості - щоб вона була вологою, але не мокрою. Готовий компост буде готовий приблизно через три-шість місяців", - радить Брілл.

Кавову гущу можна злегка розсипати навколо рослин для боротьби з бур’янами і слимаками, каже Брілл. 

Кавова гуща, яка використовується для підживлення, повинна бути висушеною, наголосила Джентіле, адже у вологому стані вона злипається, покривається скоринкою і не дозволяє поживним речовинам просочуватися. 

"Я обережно розсипаю гущу по ґрунту, злегка загрібаю пальцями на верхній дюйм або близько того. Садові рукавички при цьому дуже зручні. І завжди поливаю, щоб допомогти поживним речовинам просочитися в ґрунт. Мені подобається думати, що я даю своїм рослинам смачну каву", - поділилася Джентіле.

Ще один спосіб зробити добриво з кавової гущі розвести її у воді, дати постояти ніч і злити. Цією водою можна полити рослини, стверджує Хоу.

Каву можна змішати із ґрунтом, в який ви збираєтеся висадити свої рослини. Хоу радить брати 10 частин ґрунту і одну частину кавової гущі.

Помилки, яких слід уникати

• Занадто багато добрив ґрунт не зможе засвоїти. Високий вміст натрію може пошкодити коріння, застерігає Хоу. 

• Експерти рекомендують перевіряти рН приблизно кожні три роки, щоб зрозуміти, кислий він чи лужний.

• Краще застосовувати вже використану кавову гущу, радить Джонс. Вона менш кисла й не буде шокувати рослини надмірним вмістом кофеїну.

• За словами Джонса, додавання кавової гущі занадто близько до кореня або стебла може спалити рослини. Також варто уникати розбризкування кави безпосередньо на верхівку рослини.

• Не можна наносити каву на дуже молоді рослини або саджанці, оскільки це може надто навантажити їх ніжне корінн, стверджує Бріл.

Раніше УНІАН розповідав про "геніальний" трюк, як зробити каву смачнішою без молока і цукру. Дипломована дієтологиня і засновниця The Well Necessities у Нью-Йорку Ліза Хаїм розповіла, що багато років тому вона перейняла цей трюк у гостьовому будинку в Мені і відтоді користується ним.

Перед заварюванням вона просто посипає кавову гущу кількома дрібками меленої кориці. Зовсім трохи цієї спеції робить смак кави більш насиченим і менш гірким.

Вас також можуть зацікавити новини: