Експерт розповів, про що не хочуть чути роботодавці / фото - Unsplash

Багато кандидатів брешуть у резюме та на співбесідах, щоб отримати омріяну роботу. Може здатися, що це погана тактика, яка призведе до провалу, але експерти впевнені, що іноді правду треба "прикрашати", пише Forbes.

Існує щонайменше 15 видів брехні, деякі з яких, використовуються на благо. Директор з персоналу компанії EduBirdie Евері Морган розповіла, що в деяких випадках "біла брехня" може спрацювати на користь кандидата. Вона пояснила, коли потрібно брехати на співбесіді, щоб отримати роботу.

Думка про колишнього начальника

Відео дня

Морган запевнила, що навіть якщо ваш колишній начальник був жахливим, про це не варто говорити на співбесіді. Навіть якщо це причина звільнення з минулої роботи, краще не згадувати цього.

Експертка вважає, що в такому разі варто сказати щось на кшталт: "Я шукаю більше можливостей для зростання". Вона підкреслила, що роботодавці шукають позитив, а не драму.

Нестача затребуваності

Навіть якщо ви відчайдушно потребуєте роботи, про це не можна говорити на співбесіді, вважає Морган. Вона радить сказати, що зараз ви вивчаєте кілька пропозицій, але саме ця вакансія цікавить вас найбільше, навіть якщо це не так. Проте не слід занадто "набивати собі ціну", щоб не відлякати роботодавця.

Підприємницькі амбіції

Якщо нова робота є лише сходинкою на шляху до створення власної справи, Морган радить тримати це в таємниці. Потенційний співробітник, який збирається відкрити свій бізнес, найімовірніше, відлякає роботодавця. Експертка пояснила, що через це з'явиться побоювання, що майбутній співробітник залишить компанію незабаром після того, як доб'ється своєї мети.

Відповідність вакансії

Морган поділилася, що часто роботодавці вказують величезні списки вимог до кандидатів у своїх вакансіях. Проте вони не сподіваються на те, що їхній майбутній співробітник відповідатиме всім вимогам.

"Читайте між рядків, зосередьтеся на найважливіших навичках, які вони шукають, але не брешіть про них, і покажіть упевненість у своїй здатності навчатися і розвиватися", - сказала експерт.

Замість того, щоб просто заявляти про те, що ви не маєте певних навичок, варто говорити, що ви здатні швидко навчитися їх, рекомендує Морган. Найкраще сказати, що ви вже виконували схожу роботу.

Інші поради для успішної співбесіди

Раніше у Forbes розповіли, що краще сказати на співбесіді з роботодавцем. Експерти виділили питання номер один у 2025 році.

Крім того, гендиректор компанії Ranpak Омар Асалі дав цінну пораду для успішної співбесіди. Він назвав якість, яка для нього найважливіша у кандидатів.

Вас також можуть зацікавити новини: