Наскільки добре людина досягне успіху у своєму житті, насамперед залежить від рівня її емоційного інтелекту (EQ). Про це пише журнал Inc. з посиланням на статтю з Science про "одне з найбільш всеосяжних і проникливих досліджень людського розвитку".
Йдеться про дослідження психологів, які слідкували за життям понад 1000 дітей з новозеландського міста Данідін з 1972 року. За понад 40 років вони в такий спосіб виявили предиктор фінансового успіху №1, давши відповідь на поширене батьками запитання - як виховувати добре пристосованих, фінансово успішних у майбутньому дітей.
"Батьки часто переймаються успішністю своїх дітей, їхньою етикою та поведінкою щодо інших. Ці речі, безсумнівно, важливі. Але згідно з дослідженням Данідіна, жоден із них не є найкращим провісником того, чи виросте конкретна дитина, щоб вести задовільне, фінансово стабільне життя. Як і багатство, освіта чи соціально-економічний статус батьків", - ідеться в публікації.
Зазначається, що найважливіше - це те, чи розуміють діти свої емоції та чи конструктивно керують своїми реакціями на них.
Результати дослідження Данідіна у своїй нещодавній доповіді підсумував психолог Деніел Гоулман, якого часто називають хрещеним батьком емоційного інтелекту.
"Вони виявили, що у віці 30 років найсильнішим предиктором фінансового успіху був когнітивний контроль, сильніший за IQ і сильніший за багатство сім'ї, в якій вони виросли. Тож те, наскільки добре ви досягнете успіху у своєму житті, залежить від рівня вашого когнітивного контролю", - зазначив він.
Вказується, що існує безліч порад про те, як батьки можуть підтримати розвиток EQ своєї дитини. Поради включають допомогу дитині у вираженні своїх емоцій і співпереживання їй, а також знайомство з мистецтвом і літературою як способом осмислення складнощів людського буття.
"Емоційний інтелект - це не просто бути милим або навіть стриманим. Це фундаментальна навичка, яка сильно впливає на те, наскільки добре діти почуваються в емоційному та фінансовому плані. Це означає, що батькам, ймовірно, слід приділяти їй стільки ж уваги, скільки табелям успішності та манерам", - підсумували у виданні.
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, як розпочате 1938 року дослідження встановило єдиний "ключ до щастя".