Вартість деяких картин справді вражає / УНІАН

Зрозуміти й усвідомити величину того чи іншого полотна можуть, найчастіше, лише фахівці. Історики, мистецтвознавці та художники пильно вивчають шедеври образотворчого мистецтва, схиляючись насамперед перед їхньою художньою цінністю. Однак звичайна людина, яка не розуміється на мистецтві на рівні експерта, легко може відчути інтерес, а потім і шок, якщо дізнається, які найдорожчі картини у світі та скільки вони коштують.

Найдорожчі картини в історії - ціна і передісторія

Перш ніж говорити про те, яка картина найдорожча у світі і які полотна йдуть за нею, варто знати передісторію кожного шедевра зі списку. Так можна зрозуміти і причину ціноутворення. Ми почнемо від більшого до меншого.

"Salvator Mundi" / "Спаситель світу", Леонардо да Вінчі

Відео дня
Salvator Mundi, Leonardo da Vinci / колаж УНІАН, фото Вікіпедія, ua.depositphotos.com

За деякими даними, художник створив це полотно не просто так - він написав його для Людовика XII. Сталося це 1499 року, а на аукціоні вперше за нього торги почалися 1958 року. Там її не оцінили високо і продали за 60 доларів.

Потім, 2005 року, цінник зріс до 10 000 доларів після того, як полотно придбали мистецтвознавці, які довели, що це справжній варіант. Через 8 років, у 2013 році, стався потужний стрибок - картину вже оцінили в 127,5 млн доларів, і вона була куплена заможною людиною.

Пізніше, у 2017 році він передав права власності на полотно в рамках аукціону Christie's, виручивши за нього понад 450 млн доларів. Покупцем став уряд ОАЕ.

"Interchange" / "Обмін", Віллем де Кунінг

Interchange, Willem de Kooning / колаж УНІАН, фото Вікіпедія

Друге місце рейтингу посідає шедевр у стилі абстракціонізму, написаний художником-експресіоністом. Сам митець у 1955 році продав своє творіння за 4 тисячі доларів, а через 30 років - у 1989-му картину вирішив купити японський дилер. Він придбав її на аукціоні Sotheby's за нечувані 20,7 мільйонів доларів. 1990 року за нижчою ціною, яка досі тримається в секреті, її викупив продюсер Девід Геффен, а 2015-го полотно завершило свій цикл купівлі-продажу - картина опинилася в руках одного з американських інвесторів, який віддав за неї нечувані 300 мільйонів доларів. Завдяки цьому до 2017 року ні в кого не виникало сумнівів, яка найдорожча картина у світі - найвищий статус отримав саме "Обмін".

"The Card Players" / "Гравці в карти", Поль Сезанн

The Card Players, Paul Cézanne / колаж УНІАН, фото Вікіпедія

Третє місце в нашому рейтингу посідає полотно в стилі постімпресіонізму, створене живописцем із Франції Полем Сезанном 1895 року. Написана вона олією - точно так само, як і всі інші полотна з однойменної серії.

Вважається, що на полотні творець зобразив провансальських селян, причому, писав він з натури. Є теорія, що Сезанн надихнувся роботою Луї Ленена "The Young Card Players", яку побачив 1857 року в музеї. Наразі відомо, що сезаннівське полотно 2011 року викуплено представниками королівської сім'ї Катару. Зараз картину оцінюють у 250 мільйонів доларів.

"Nafea faa ipoipo?" / "Коли весілля?", Поль Гоген

Nafea faa ipoipo, Paul Gauguin / колаж УНІАН, фото Вікіпедія

Відомо, що французький живописець і скульптор створив цей шедевр, коли в XIX столітті відвідав Таїті. Художник надихнувся місцевими жителями, а точніше дівчатами, і увічнив їх у своїй картині.

Цей витвір мистецтва так само, як і "Гравці в карти", було продано представниками королівської сім'ї Катару, але 2015 року. Наразі полотно оцінюють у 210 мільйонів доларів.

"Number 17A" / "Номер 17А", Джексон Поллок

№ 5, 1948, Jackson Pollock / колаж УНІАН, фото Вікіпедія

Широко відомий у мистецьких колах представник абстрактного імпресіонізму творив, як кажуть, надихаючись роботами Пікассо. Причому, "Номер 17А", як і всі інші його творіння, були створені за допомогою розбризканих алюмінієвих фарб, а не пензля.

Картина з'явилася на світ у 1948 році, і це "наймолодший" учасник нашого рейтингу. Вона викликала такий фурор, що в 1949 році полотно навіть помістили на обкладинку журналу LIFE, а в 2015-му дітище творця знайшло нового власника - американського інвестора Кеннета Гріффіна. Наразі експерти оцінюють картину в 200 мільйонів доларів, і вона до сих пір є найдорожчою серед усіх робіт Поллока, незважаючи на те, що його картина № 5, 1948 у 2006 році отримала звання найдорожчої у світі.

Цікавий факт: до цього списку не потрапила жодна з робіт Пабло Пікассо, хоча саме його ім'я лунає, коли розмова заходить про те, якого художника називають найдорожчим у світі. Причина в тому, що різні експерти озвучують різні думки, в яких учасників, як правило, тільки двоє - Да Вінчі і Пікассо. Незважаючи на те що індекс робіт іспанського творця постійно зростає, все ж таки лідируючу позицію, на даний момент, займає творець "Спасителя світу".

Вас також можуть зацікавити новини: