Лемури, ящірки, скати - усі ці тварини славляться своїми довгими хвостами. Але у якої тварини найдовший хвіст? Про це пише Live Science.
Менеджер відділу птахів і ектотермів (холоднокровних тварин) Далласького зоопарку Томмі Оуенс розповів, що за довжиною хвоста у співвідношенні до тіла "чемпіоном" є шестилінійчаста довгохвістка. Ці ящірки можуть виростати до 30 сантиметрів у довжину, але їхнє тіло має лише 5–8 см у довжину, решта - це хвіст.
Ці ящірки, які мешкають у Південно-Східній Азії, Китаї та на півдні Росії, використовують свої довгі хвости, щоб балансувати на високій траві або гілках дерев - за аналогією з канатоходцем.
"Вони можуть використовувати його, коли стрибають з кінцівки на кінцівку для стабільності. Але вони також можуть переходити з вищої кінцівки на нижчу, перетягуючи довгий хвіст через верхню кінцівку та повільно опускаючись на нижню", - розповів дослідник.
За словами Оуенса, використання хвоста також допомагає цим ящіркам уникати хижаків. Але, як і багато інших ящірок, вони можуть позбуватися хвоста. Це робить їх дещо менш спритними, тож ящірки проводять наступні кілька місяців, лежачи на місці, поки хвости відростають, шукаючи їжі на короткій відстані.
З точки зору абсолютної довжини хвоста акули-молоти займають перше місце, сказав Джей Бредлі, куратор експонатів Blue Wonders у Національному акваріумі в Балтіморі. Ці акули є мігруючими видами і використовують свій хвіст не лише для руху. Вони застосовують довгу верхню частину хвостового плавця, яка може досягати 3 метрів, для полювання, розповів Кеді Лайонс, дослідник із Джорджії:
"Акули-молоти харчуються зграйною здобиччю (тобто маленькою рибою тощо). Вони плавають крізь ці кульки-приманки та використовують свої хвости, щоб приголомшити свою здобич, а потім плавають навколо, щоб з’їсти нерухому рибу".
Почесна згадка в обох категоріях "найдовшого хвоста" належить сімейству скатів, хвости яких можуть бути в три рази довші за дископодібне тіло. Дослідники не часто вимірюють довжину хвоста скатів, оскільки хижаки можуть легко відкусити частину хвоста, розповів Бредлі.
Але, наприклад, хвостоколового ската може вирости до 1,2 м у ширину та 4 м у довжину. Донні скати використовують свої хвости для стабільності під час плавання та для захисту: коли хижак атакує зверху, скати можуть підняти хвости і вразити мисливця отрутою.
Інші новини про тварин
Раніше УНІАН повідомляв, що означає, коли собака підморгує. Така поведінка може здатися трохи кокетливою, але в цьому жесті є щось більше.
Також ми писали, як заспокоїти собаку під час стресу. Зокрема, гладити собаку, коли він наляканий - це нормально.