Люди можуть мати підвищений кров'яний тиск через багато причин, серед яких ліки, їхні звички та генетика. Однак його можна знизити, якщо переглянути час, коли ви снідаєте, пише Health Digest.
Зокрема доктор, консультант з фітнесу та харчування Кріс Мор розповів про фізичні реакції організму на прийом їжі та надав свої рекомендації щодо того, як організувати графік сніданків.
За словами експерта, не слід турбуватися про те, щоб їсти в певний час вранці. Замість цього він запропонував ввести себе в ритм сніданків, до прикладу, снідати кожного дня, аби ваша система постійно перекачувала кров до шлунку та потенційно викликала тимчасове зниження кров'яного тиску.
"На кров'яний тиск може впливати час прийому їжі і те, що в ній міститься. Коли ваш організм дотримується регулярного режиму, включаючи постійний час прийому їжі, він може краще керувати фізіологічними процесами, такими як регуляція кров'яного тиску", - зазначив Мор.
Через це експерт не радить пропускати будь-який прийом їжі, зокрема і сніданок. За його словами, відмова від прийому їжі може створити електролітний дисбаланс та ще більше посилити кров'яний тиск.
Зокрема в огляді 2019 року вчені з'ясували, що ті, хто здебільшого не снідає, збільшують шанси бути діагностованими або померти від серцево-судинних захворювань на 21%. Крім того, за схожою схемою огляд 2021 року виявив можливі кардіометаболічні переваги серед людей, які не їли впродовж ночі.
Також можна побачити більше позитивного впливу на серцево-судинну систему, якщо ви будете снідати та уникати перекусів пізно ввечері та дотримуватися посту. В огляді 2023 року люди, які не їли вночі, відчули зниження артеріального тиску
"Дослідники припустили, що це пов'язано з тим, що гормон, який контролює спалювання жиру, найбільш активний між 8:00 та 16:00 годинами. Вживаючи їжу вранці, коли гормон був стимульований, учасники не давали своєму організму затримувати жир, що призводило до зниження артеріального тиску", - йдеться у матеріалі.
Таким чином людина може снідати в будь-який час, який підходить вашому графіку за тієї умови, що ви снідаєте майже щодня без перерви.
Тому Мор запропонував кілька варіантів сніданку, починаючи з вівсянки.
"Миска вівсянки - чудовий вибір, оскільки це цільне зерно, яке може контролювати кров'яний тиск і рівень холестерину. Якщо додати до неї нарізані банани та мелене лляне насіння, ви отримаєте якісні поживні речовини, такі як калій, клітковина і навіть деякі жирні кислоти Омега-3", - радить експерт.
Однак якщо вам не подобається вівсянка, то фахівець радить спробувати йогурт з ягодами.
"Шукайте нежирний або навіть звичайний грецький йогурт, оскільки він багатий на білок, кальцій і калій. Додавання ягід може надати смаковий антиоксидантний заряд, корисний для здоров'я серця, а також більше калію, який важливий для контролю кров'яного тиску", - рекомендує експерт.
Мор зауважив, що тост з авокадо або омлет зі шпинатом та грибами можуть допомогти вашому організму у травленні, дати багато енергії та мінералів, які дуже важливі для підтримки артеріального тиску.
Інші поради щодо зниження артеріального тиску
Раніше кардіолог розповів, від яких продуктів варто відмовитися, аби зберегти здоров'я серця. За його словами, збалансований, здоровий обід допомагає регулювати рівень цукру в крові, холестерину та артеріального тиску, а все це є ключем до підтримання здоров'я серця.
Також фахівці розповіли, як тримати артеріальний тиск у нормі. Зокрема вони радять не забувати снідати та робити це регулярно протягом однієї-двох годин після пробудження.