Відомо, що художник брав участь у розтинах тіл, щоб краще описувати людей на своїх шедеврах / колаж УНІАН, фото Вікіпедія 

Художник епохи Відродження Мікеланджело Буонарроті, ймовірно, міг зобразити жінку, яка хворіє на рак молочної залози, на своїй відомій фресці з біблійним потопом на стелі Сікстинської капели. Таку думку висловили дослідники з Університету Людвіга-Максиміліана в Німеччині, Центру молочної залози в Дахау (Німеччина) та з Університету Париж-Сакле у Франції, пише The Independent

Зокрема команда мистецтвознавців та медичних експертів з'ясувала, що флорентійський скульптор детально промалював праву грудь жінки та ділянку біля правої пахви, що свідчить про хворобу. 

"Зображення ймовірного раку грудей пов'язане з концепцією мінливості життя і має значення покарання", - вважають автори дослідження, яке опубліковане у журналі The Breast.

Відео дня

За словами дослідників, в той час, як ліва грудь жінки має ознаки грудного вигодовування, то права має "значно втягнутий і деформований сосок" і "невелику випуклість, схожу на шишку".

"Аналогічно, в напрямку до лівої пахвової западини видно ще одну невелику опуклість, яка може являти собою збільшені вузли", - підкреслили науковці.

Фреска "Потоп" Мікеланджело Буонарроті на стелі Сікстинської капели (Ватикан) / фото Вікіпедія

У The Independent зазначили, що Мікеланджело був відомий своїм інтересом до анатомії людини, зокрема його цікавив розтин трупів для кращого інформування своїх картин. 

"Мікеланджело, який почав асистувати на розтинах, коли йому було 17 років, міг спостерігати патологію, яка потенційно могла включати [рак молочної залози]", - зазначили автори дослідження.

Дослідники наголосили, що сформували своє бачення зображення Мікеланджело після того, як порівняли груди на інших його картинах та скульптурах. 

"Результат нашого спостереження вказує на те, що Мікеланджело мав знання про здорові груди різних розмірів і морфології та адаптував їх до біблійних жіночих персонажів", - додали автори.

За словами історика медицини Единбурзького університету д-р Агнес Арнольд-Форсте, такі дослідження є корисними, адже завдяки їм створюється уявлення про те, що люди, які не були лікарями, знали про певні хвороби.

Вона зауважила, що з історичного погляду, дослідження не відкрило більше, ніж вже було відомо раніше. 

"Ми вже багато знаємо про рак у ранньомодерній Європі", - наголосила вона та додала, що більшість людей вважало, що це хвороба 20 століття, проте насправді про неї писали лікарі ще в той час, а також про неї згадувалось в ранніх газетних некрологах. 

Інші новини про мистецтво 

Як писав УНІАН, у Помпеях археологи знайшли маленький будинок, який був заповнений складними та еротичними фресками. Експерти вважають, що будинок має вражаючий вигляд через високий рівень настінних прикрас.

Також вчені виявили, що знаменита картина "Зоряна ніч", пензля Вінсента Ван Гога показує схожість із "прихованою турбулентністю" в атмосфері Землі. Це свідчить про те, що відомий художник мав детальне розуміння природних процесів.

Вас також можуть зацікавити новини: