Названо 8 електрокарів, які краще не купувати / фото ua.depositphotos.com

Популярність електромобілів стрімко зростає. Хоча сама технологія є відносно молодою, виробництво електрокарів активно розвивається, а конкуренція є дуже високою, пише видання GOBankingRates

Згідно з опитуванням журналу Consumer Reports, електромобілі загалом менш надійні, ніж автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, хоча й мають менше взаємопов'язаних і рухомих частин. Більше того, деякі моделі електромобілів не відповідають вимогам водіїв щодо дальності пробігу, ціни та функцій.

Ресурс склав список із восьми електромобілів, від купівлі яких варто відмовитися.

Відео дня

Mazda MX-30

За даними TopSpeed, Mazda MX-30 має низькі показники за всіма параметрами – від запасу ходу (160 км) і ціни (близько 35 000 доларів) до характеристик, які поступаються конкурентам.

На ринку США ця модель була доступна лише в Каліфорнії і продавалася в обмеженій кількості. Згодом Mazda оголосила, що припинить її виробництво після 2023 модельного року.

Tesla Model X

Проблеми з надійністю X мучать власників цього популярного автомобіля з 2017 року. TopSpeed пише про несправність дверей і тенденцію до легкого розтріскування лобового скла. Більш нагальною проблемою називають швидку розрядку акумулятора і загальні труднощі із зарядкою авто.

Chevrolet Bolt

Сайт Hotcars.com включив Шевроле Болт 2019 і 2020 років випуску до списку моделей, яких слід уникати. Серед причин – відкликання цих авто через можливі проблеми з загорянням та низькі рейтинги надійності. 

Ford Mustang Mach-E

Коли мова заходить про електричну версію класичного Mustang, краще триматися подалі від моделей 2021 і 2022 років. Хоча Consumer Reports оцінив надійність Mach-E у 35 балів зі 100 можливих, ця модель отримала високі оцінки від таких експертних сайтів, як Edmunds та Car and Driver.

Основними проблемами цього автомобіля профільні ресурси називають схильність до вимкнення через перегрів акумулятора, а також проблеми із запуском. 

Nissan Leaf

Популярний на українському ринку Leaf має приємну ціну, але не дуже хороші характеристики. Зокрема, варто звернути увагу на обмежений запас ходу.  

Porsche Taycan

У 2022 році Top Gear назвав Taycan "ймовірно, найдосконалішим електромобілем на планеті". Але Consumer Reports виявив, що він усе ще не дотягує до загальних стандартів, встановлених Tesla на арені розкішних електромобілів. Зокрема, власники стикаються з відкликаннями машин, що повʼязані з ременями безпеки та втратами потужності.

Hyundai Kona Electric

Базова модель Kona EV має запас ходу близько 320 км, але зі збільшеною батареєю на 64,8 кВт-год вона може проїхати до біля 418 км на одному заряді. Однак модель 2024 року, представлена на ринку США, має лише повний привід.

Ford Focus Electric

Ford випускав 5-дверний хетчбек Focus Electric з грудня 2011 року по травень 2018 року. Примітно, що більшу частину його вантажного простору займає батарея. Також щодо цієї моделі було багато нарікань на надійність – навіть до того, як її виробництво було припинено.

З яких країн в Україну везуть найбільше електрокарів

З січня по вересень 2024 року в Україну було імпортовано 45 361 легковий електромобіль. Найбільше нових авто було завезено з Китаю – 11 131 одиниць.

Другу сходинку посіла Японія, з якої за вищезазначений період в Україну імпортували 472 нових електрокари. На третьому місці Німеччина (304 авто). 

Щодо вживаних електромобілів, то першу сходинку в рейтингу займає США, звідки привезли 12 602 одиниць. Друге місце з 5188 авто займає Німеччина. На третій сходинці Південна Корея, з якої імпортовано 4193 вживаних електромобілів. 

Вас також можуть зацікавити новини: