Який час вважається після обіду / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Деякі люди, коли домовляються про зустріч, дзвінок або будь-яку іншу дію, що вимагає коригування за часом, кажуть "після обіду". І ця розмита фраза вводить у стан інтелектуального паралічу. Відразу не зрозуміло, після обіду - це коли? А що робити, якщо ви не звикли обідати? А о котрій годині обідає та людина? Пропонуємо розібратися і більше не плутатися.

Який час означає "після обіду"

Неможливо точно визначити, коли закінчується час обіду у вашого співрозмовника. Єдиний варіант - прямо запитати про це, але далеко не факт, що він прийматиме їжу в цей період. Стійка фраза, швидше, звичка, ніж реальний натяк на трапезу.

Зазвичай часом "після обіду" вважається той момент, коли стрілки годинника подолали позначку 12, тобто опівдні або пізніше. При цьому цікаво, що фраза має, скоріше, культурно-побутовий підтекст, ніж часовий.

Відео дня

Річ у тім, що раніше на Русі розпорядок дня в людей був розписаний буквально по годинах, особливо якщо йшлося про селян. Прокидалися вони рано - на світанку, снідали і йшли працювати. Потім наступав обід у проміжку з 12 до 14 дня. Це був найголовніший і найситніший прийом їжі, після якого слід було відпочити. Навіть зараз є приказка, що обід - це подія. Закінчивши трапезу, селяни знову йшли працювати, а вечеря була легкою і в пізній час. Тож справедливо вважати, що "після обіду" - це або після 12:00, або після 14:00, тобто в другій половині дня.

У нашій країні така фраза хоч і може вводити в оману, але все одно залишається зрозумілою, навіть якщо ви точно не знаєте, о котрій годині людина звикла їсти вдень. Якщо ж вам потрібні точні терміни, то краще подивитися на графік роботи установи, з якою ви зв'язуєтеся, або ж поставити пряме запитання співрозмовнику про часові рамки.

Вас також можуть зацікавити новини: