Експерт з садівництва Джейн Доббс розповіла, як зробити так, щоб квітка Спатифілум (її ще називають "жіноче щастя") зацвіла восени. За її словами, ці лілії можуть цвісти впродовж року час від часу, проте значну роль відіграють фактори навколишнього середовища. Про це вона сказала для Express.
Джейн наголосила, що пізнє цвітіння рослини можливе, якщо для цього є відповідні умови.
"Вологість має важливе значення для цих рослин. Поставте поруч зволожувач повітря або регулярно обприскуйте листя, особливо восени. Ви також можете підвищити вологість, згрупувавши вашу лілію миру з іншими рослинами", - рекомендує експерт.
Вона підкреслила, що додаткові фактори навколишнього середовища відіграють велику роль у ймовірності того, що лілія розпустить свої красиві білі квіти.
"Яскраве, непряме світло ідеально підходить для лілій миру. Перемістіть їх у світліше місце, якщо вони знаходяться в тьмяному місці. Уникайте прямих сонячних променів, оскільки вони можуть обпалити листя", - додала Джейн.
Також експерт відзначила важливість "правильного поливу лілій миру":
"Зачекайте, поки верхній дюйм ґрунту висохне, перш ніж поливати. Якщо ви занадто поливаєте, то коріння може загнити, а якщо недоливаєте, рослина відчуває стрес, що ускладнює цвітіння".
Крім того, ще однією причиною, яку варто врахувати, є розмір горщика, що може бути замалим для вашої рослини.
"Якщо ваша лілія переросла свій горщик, спробуйте пересадити її в трохи більший контейнер зі свіжим ґрунтом. Нові поживні речовини і простір допоможуть рослині рости", - запевнила Джейн.
Водночас обрізка жовтого або мертвого листя "жіночого щастя" також є важливим елементом під час догляду за рослиною.
"Таким чином, рослина перенаправляється до цвітіння і нового росту", - пояснила експерт.
Своєю чергою слід врахувати температуру повітря у будинку, адже "найкраща температура для лілій миру від 18 до 27 °C.
"Тримайте їх якомога далі від протягів або біля вентиляційних отворів, оскільки коливання температури можуть затримати цвітіння", - радить Джейн.
Інші поради по догляду за рослинами
Раніше експерт із садівництва Анджела Слейтер розповіла, як правильно підживити орхідею, щоб вона не зачахла. Водночас вона порадила не зловживати підживленням, оскільки накопичення солей може бути токсичним для рослини.
Також садівник поділився порадою, як обрізати орхідеї, аби вони були здоровими та довго цвіли. За його словами, незалежно від типу орхідеї обрізку рослини краще робити з обережністю.