Концентрація на самокритиці не призведе ні до чого хорошого / фото ua.depositphotos.com

У будь-яких стосунках ми схильні підкреслювати свої сильні сторони перед потенційним новим партнером. Це правильно, оскільки ми зазвичай хочемо показати себе з найкращого боку. При цьому дуже важливо надалі не заглиблюватися в самокритику, а продовжувати знаходити хороше в собі.

Як пише у статті для YourTango Памела Алайя, тренерка з подолання горя, авторка та сертифікована викладачка з управління гнівом, є чотири неочевидні звички, пов'язані із самокритикою, які можуть зруйнувати навіть найміцніший шлюб.

1. Ви використовуєте свою самокритику як виправдання

Хоча може бути корисно нагадувати нашим партнерам, що деякі речі не є нашою сильною стороною, використання самокритики як опори або способу уникнути чого-небудь на постійній основі не піде на користь вашим стосункам.

Відео дня

Водночас, якщо ви почуваєтеся більше нездатним на щось, найкраще визнати це і попросити про допомогу. Але це також не має бути регулярним явищем, оскільки ваш партнер швидко втомиться від уявних ігор і зрештою може подумати про те, щоб узагалі припинити стосунки.

2. Ви не намагаєтеся виправити ті якості, які піддаєте критиці

Якщо ви не можете або, можливо, не хочете навіть спробувати поліпшити певний аспект себе заради стосунків, то ваші стосунки можуть постраждати і, що ще гірше, можуть не тривати так довго, як ви сподівалися.

З іншого боку, ви в деяких випадках не зможете нічого зробити, щоб поліпшити те, за що ви себе критикуєте, наприклад, сім'ю, в якій ви народилися, або фізичний бік себе. Одне з психологічних досліджень вказує, що в таких випадках потрібно продовжувати наголошувати на всіх позитивних сторонах, які ви бачите в собі, і уникати зосередження виключно на негативних сторонах.

3. Ви схильні до емоційного впливу своєї самокритики

Ви можете регулярно підпадати під вплив своїх внутрішніх і зовнішніх недоліків і через це почуватися винним і депресивним. Цей стан може завадити вам поглибити стосунки з кимось, кого ви вважаєте важливою частиною свого життя, просто тому, що ви змусили себе почуватися гірше за інших.

Якщо ви постійно почуваєтеся пригніченим через ці аспекти або постійно покладаєтеся на свого партнера, щоб він змусив вас почуватися краще, то це не закінчиться нічим позитивним, попереджає психолог. Хоч би як люди хотіли старатися, ніхто не хоче або не має енергії бути "постійним уболівальником" 24/7. Якщо ви відчуваєте більше зневіри, ніж зазвичай, і відчуваєте, що схильні до ризику депресії, ви можете розглянути можливість відвідування терапії.

4. Ви починаєте переносити критику на свого партнера та інші зовнішні ситуації

Критика, як правило, породжує ще більше критики. Якщо ви завжди дивитеся на себе в пошуках неправильних речей, ви будете схильні розглядати свої стосунки і весь життєвий досвід через одну й ту саму лінзу. Зрештою ви втомлюєтеся бути приниженим і починаєте дивитися на свого партнера і всі зовнішні ситуації та починаєте критикувати їх. Надмірна критика партнера може відштовхнути вашого партнера, навіть якщо ви дбаєте про його інтереси, підкреслює психолог.

Раніше коуч зі знайомств і терапевт Трістан Куперсміт назвав кілька поширених хибних причин, через які люди поспішають до вівтаря, але які призведуть до швидкого розлучення.

Вас також можуть зацікавити новини: