Водночас коти можуть відчувати стан свого господаря, коли він напружений або йому сумно / фото ua.depositphotos.com

Інколи, повертаючись з роботи додому, вас може застати неприємна картина, до прикладу, ваш кіт пошматував диван, а штори спустив на підлогу. Коли ви це бачите, то кидаєте на тваринку суворий погляд, однак у відповідь отримаєте лише спокійний вигляд кота, через що виникає питання, чи можуть вони відчувати провину та як просять вибачення, пише petMD

Чи відчувають коти провину?

За словами експертів, насправді коти не відчувають докори сумління та провину. Однією з причин цього є те, що більшість речей, через які ми сваримось з тваринками, скоріше є "мовним бар'єром", ніж чимось, за що вони відчували б провину. 

До прикладу, кішка, яка дряпає меблі, не користується лотком, приносить живих гризунів або кусається, коли її гладять, може засмутити господаря. Проте для котів ці дії є абсолютно нормально поведінкою, яку вони не вважають "неправильною". 

Відео дня

"Оскільки така поведінка котів закладена в них природою і є частиною їхньої сутності, з їхньої точки зору, їм немає за що відчувати провину; в той час, як для людей, якщо ми впевнені, що вчинили правильно, ми з набагато більшою ймовірністю не відчуватимемо провини, ніж тоді, коли ми не впевнені в тому, що було правильним", - зауважують у матеріалі.

4 ситуації, коли, як ви вважаєте, кіт відчуває провину, проте цього не відбувається

Дряпання меблів

Експерти також розповіли, що зазвичай коти дряпають меблі, коли хочуть показати, що це їхня кімната для всіх інших тварин, які її бачать. Крім того, вони дряпаються, аби заточити кігті та показати свої емоції (наприклад, вони дряпаються, коли відчувають збудження або тривогу).

Випорожнення поза лотком

Коли кіт, який привчений до лотка, випорожняється поза його межами, це може означати, що він шукає нове місце для туалету, якщо у будинку з'являється нова кішка.

"Коли лотком користується лише один кіт, він готовий "закрити ніс" і наступити у власну сечу. Але коли інший кіт користується цим лотком, він знаходить інше місце для туалету, тому що він тепер "брудний". У такій ситуації зверніться до ветеринара, щоб переконатися, що немає ніяких медичних проблем. Після того, як ми переконаємося, що кошеня здорове, додайте в домівку ще один лоток", - радять експерти.

Принесення живих гризунів

Часто коти приносять "улов дня". До прикладу, ще живу мишу, бурундука або пташку. Це вони роблять для того, щоб принести вам "подарунок" або ж вони, ймовірно, вважають вас кошеням та намагаються навчити вас полювати самостійно. 

"Це нормальна і поширена поведінка кошенят. Хоча вона може бути неприємною для нас, це форма котячої прихильності. Щоб ваша кішка не приносила живих гризунів у ваш дім, завжди тримайте її вдома або давайте їй дзвіночок. Або годуйте диких тварин у місці, недоступному для вашого кота", - рекомендують у виданні.

Напад на щиколотки

Якщо ваш кіт коли-небудь вистрибував і атакував ваші щиколотки, то це, звісно, дратує, проте для нього це лише грайлива форма полювання. Дайте тваринці інтерактивні іграшки, таким чином вони можуть зменшити напад на вас.

Як коти вибачаються?

Аби вибачитися, коти мають відчувати себе погано через те, що вони зробили, проте як вже було сказано раніше, цього не відбувається. Проте коти можуть відчувати, коли ви почуваєте себе напружено або сумно.

Тому ось деякі котячі вчинки, які можуть говорити про те, що ваш кіт хотів би не бути винним перед вами:

  • приносить вам "подарунок" у вигляді пташки або гризуна;
  • перевертання для погладжування живота (а потім штовхання та кусання);
  • розминання;
  • муркотіння;
  • ініціює час гри;
  • вилизування/доглядання за вами;
  • підходить до вас, щоб привернути увагу/обійняти;
  • погляд "повільного моргання" котячих очей.

Інші цікавинки про тварин

Також стало відомо, чому коти можуть бути плямистими та смугастими. Зокрема дослідники ідентифікували два гени, які впливають на розмір і форму плям, а також смуг у домашніх кішок і диких котячих.

Крім того, вчені пояснили, чому коти мають руде забарвлення. За їхніми словами, будь-який вогняний відтінок шерсті на котах, ймовірно, є наслідком відсутності сегмента ДНК у небілковій частині котячого геному.

Вас також можуть зацікавити новини: