Учені з'ясували, чи може людське тіло оновлюватися кожні 7 років / фото ua.depositphotos.com

Поширена думка про те, що всі клітини людського організму повністю оновлюються кожні 7 років, виявилася неточною з наукового погляду. Дослідники пояснили, що насправді цей процес набагато складніший. Міф про повне оновлення клітин за 7 років був розвіяний вченими, передає IFL Science.

Ідея про те, що клітини організму замінюються кожні 7 років, виникла після наукового дослідження 2005 року. У ньому використовувалася нова методика визначення віку клітин. Один з авторів роботи, Йонас Фрісен, фахівець зі стовбурових клітин з Каролінського інституту, припустив, що середній вік клітин дорослої людини може варіюватися від 7 до 10 років.

Сучасні вчені стверджують, що якби всі клітини організму мали однакову будову і виконували одні й ті самі функції, можна було б говорити про їхнє синхронне оновлення. Однак у тілі людини існує безліч різних типів клітин, кожна з яких оновлюється за своїм індивідуальним циклом:

Відео дня
  • Клітини, що вистилають слизову оболонку шлунка, замінюються кожні 2-3 дні, оскільки піддаються впливу агресивного шлункового середовища.
  • Клітини шлунково-кишкового тракту живуть трохи довше - 4-5 днів. Вони становлять значну частину клітинного оновлення, адже щодня організм втрачає близько 300 мільярдів клітин.
  • Еритроцити, або червоні кров'яні тільця, функціонують близько 120 днів.
  • Нейрони, які є основою нервової системи, можуть існувати все життя, якщо не зазнають пошкоджень.

Таким чином, процес оновлення клітин в організмі відбувається безперервно, але для кожного типу клітин цей термін різний. Тому твердження про повну зміну клітин раз на 7 років є не більше ніж поширеною помилкою.

Нагадаємо, вчені тестують назальний препарат, який може боротися з раком підшлункової залози.

Вас також можуть зацікавити новини: