Коричневий рис посідає високе місце в списку зернових, які є корисними для організму, зокрема для підтримки здорового рівня холестерину. Про це пише Health Digest із посиланням на численні дослідження.
Згідно з дослідженням 2019 року, опублікованим у журналі Journal of Nutritional Science and Vitaminology, коричневий рис корисний для серця і має антиоксидантні властивості. Водночас білий рис негативно впливає на організм, наприклад, збільшує ризик діабету та сприяє набору ваги.
Також наголошується, що результати 45 досліджень, розглянутих у систематичному огляді та метааналізі 2016 року, показали, що у тих, хто регулярно їв коричневий рис, ризик розвитку серцевих захворювань був на 16-21 % нижчим, ніж у тих, хто його не їв.
"Цілісні зерна, включно з коричневим рисом, допомагають знизити рівень поганого холестерину (ЛПНЩ) через більш високий вміст клітковини", - пояснив дипломований дієтолог Енджел Люк.
Одне з досліджень 2018 року, опубліковане в журналі Antioxidants, довело, що коричневий рис насичений фенольними кислотами, антиоксидантами, які знижують ймовірність серцевих захворювань, а також раку і діабету.
"Інакше кажучи, коричневий рис - це не просто основний компонент для підтримання здорового рівня холестерину, а й, по суті, суперпродукт, який піклується про тіло", - ідеться в публікації.
Серед можливих ризиків вживання занадто великої кількості коричневого рису дієтолог назвав алергію.
"Краще практикувати вживання різноманітних цільних зерен і відкривати можливості для насолоди продуктами з різним складом поживних речовин для збалансованої дієти", - зазначив Люк.
Крім того, якщо ви слідкуєте за рівнем цукру в крові, вам слід бути обережними зі щоденним вживанням коричневого рису.
"Зверніть увагу, що, хоча у коричневого рису глікемічний індекс нижчий, ніж у білого, розмір порцій має значення. Що більше рису ви їсте, то вище глікемічне навантаження, незалежно від того, який рис ви обрали", - додав дієтолог.
Нагадаємо, раніше УНІАН назвав 10 фруктів, які знижують рівень холестерину та артеріальний тиск.