"Це дико, якщо подумати, скільки людей нещасливі", - зазначив всесвітньо відомий актор і бодібілдер Арнольд Шварценеггер у нещодавньому подкасті. Він також наголосив, що особисто завжди був щасливий - коли займався на тренуваннях по 5 годин на день або в період будь-яких труднощів.
Шварценеггер стверджує, що завжди зберігав позитивний настрій. Що ж допомогло йому залишатися оптимістом, незважаючи на особисті невдачі та складні завдання, пише Inc з посиланням на книгу зірки під назвою "Будь корисний".
Чоловік зводить свою філософію до чотирьох слів - "Будь зайнятий. Будь корисний". Психолог Джон Груда з Університету Мейнута, зазначає, що цей девіз науково обґрунтований і він набагато глибший, ніж здається на перший погляд.
"Він [девіз] відображає найважливіший аспект нашого людського досвіду - почуття мети", - продовжує психолог, наголошуючи, що "психологічні дослідження неодноразово наголошували на зв'язку між почуттям мети і благополуччям.
Наявність мети або значущого завдання може стати протиотрутою від депресії та каталізатором щастя.
Гарвардський дослідник щастя Артур Брукс погоджується з цим. У нещодавньому відео на Big Think він пояснив одну з найбільших помилок про щастя - що це просто емоція. Брукс стверджує, що справжнє щастя - це не почуття, а щось глибше. Він вивчав дані про мільйони людей з найвищим рівнем благополуччя, і у всіх у житті є три спільні елементи: насолода, задоволення і сенс.
Нобелівський лауреат і психолог Даніель Канеман додає, що люди вважають, нібито щастя полягає в задоволеннях - у відпустці біля моря або в шоколадному торті. Однак насправді справжнє задоволення приносить досягнення цілей, що часто пов'язано із зусиллями та боротьбою.
Психологи стверджують: справжнє щастя - це не відсутність болю і не просто наявність задоволення. Щастя - це виконання мети.
Інші новини зі сфери психології
Раніше УНІАН повідомляв про 2 способи, як наблизити свій успіх за допомогою очікувань. Один із психологів розповів, що це можливо завдяки поступовій зміні нашого мислення.
Крім того, вчені в дослідженні змогли дізнатися, як прискорити процес формування звички. Середній час формування звички виявився на рівні всього 66 днів. Саме стільки знадобилося учасникам дослідження, щоб досягти "95-відсоткового автоматизму".