Акули почали частіше нападати на людей через вірусний тренд: про що йдеться

Акули почали частіше нападати на людей. Різку зміну поведінки хижаків пов'язують з екстримальними розвагами туристів, пише Mirror.

Експерти зазначають, що акули зазвичай нападають лише у відповідь на провокації — штовхання або фізичний контакт із боку туристів. Такі висновки були оприлюднені після інциденту біля узбережжя Хадери в Ізраїлі, де цього тижня акула поранила плавця.

Професор Ерік Клуа з університету Paris Sciences et Lettres, керівник відповідного дослідження, заявив:

Відео дня

"Я не закликаю, як це роблять багато впливових людей у ​​соціальних мережах, чіплятися за спинний плавник акули чи гладити її під приводом доведення того, що вони безпечні".

Серед відомих осіб, які взаємодіяли з акулами, - Сіара, Белла Торн, Зак Ефрон і Вілл Сміт. Їхні пости у соцмережах стали контекстом для трагедії в Хадері, де плавець кричав і благав про допомогу, коли акула напала на нього під час спроби зробити селфі. 

Професор Клуа звертає увагу на неправильне ставлення людей до акул:

"Люди знають різницю між йорком і пітбулем, тоді як вони не знають різниці між чорноперою рифовою акулою та бичачою акулою, які є їхніми морськими еквівалентами".

Він підкреслив, що негативне сприйняття акул є перебільшеним: "Існує неймовірно негативне сприйняття акул, коли ми бачимо, що вони відповідальні за менше десяти смертей людей на рік у всьому світі, тоді як собаки відповідальні за понад 10 000 смертей і сприймаються громадськістю позитивно".

За словами Клуа, агресивна поведінка акул зазвичай є наслідком людської провокації, а не природного хижацького інстинкту. У соцмережах відео з ловлею акул здобувають величезну популярність. Наприклад, захисник природи Оушен Ремсі з Гаваїв прокоментував: "Ми любимо ділитися рідкісними моментами фізичного контакту".

Однак такі відео зазнали критики з боку науковців. Морський біолог Девід Шиффман зазначив, що з жахом спостерігає, як люди хапають акул за плавники.

Як пише The Times, у водах Французької Полінезії за період з 2009 по 2023 рік з 74 зафіксованих нападів акул близько 5% сталися як оборонна реакція на загрозливі дії людей.

Аналізуючи глобальну базу даних Shark Attack Files, дослідники виявили понад 300 інцидентів, які підтверджують таку саму модель поведінки акул — агресію у відповідь на провокацію.

Вас також можуть зацікавити новини: