На певному етапі знайомства люди починають ставити собі важливі внутрішні запитання / колаж УНІАН, фото pixabay, ua.depositphotos.com

Американський психолог і доктор філософії Марк Треверс назвав чотири ключові запитання, які "таємно" на підсвідомому рівні і на різних етапах "визначають", чи з "правильною" для себе людиною ви зустрічаєтеся.

У своїй статті для Forbes він нагадав про дослідження 2021 року, опубліковане в Evolutionary Psychology, яке засвідчило, що багато людей використовують стратегічні прийоми самопрезентації, щоб стати привабливішими для потенційних партнерів.

"Вони варіюються від поліпшення зовнішності до демонстрації інтелекту, доброти і навіть ретельно підібраних постів у соціальних мережах. Багато в чому знайомства сьогодні охоплюють як зв'язок, так і презентацію... Але за селфі, плейлистами і відточеним першим враженням ховається глибший, більш підсвідомий процес. У міру того, як знайомства переходять від випадкових текстових повідомлень до глибших емоційних вкладень, люди починають ставити собі важливі внутрішні запитання, часто не усвідомлюючи цього", - зазначив психолог.

Відео дня

За його словами, деякі з цих запитань очевидні, інші - проявляються більш тонко з часом. Однак, усі вони формують перебіг стосунків, заявив Треверс.

Ось які чотири запитання, за допомогою яких ви таємно "перевіряєте" свого партнера, за словами психолога:

"Чи подобаюся я?". Часто взаємність стає першим і найважливішим сигналом, який люди шукають на ранніх побаченнях. Опубліковане в European Journal of Social Psychology дослідження показало, що коли хтось виявляє до нас інтерес, романтичний потяг, на нас впливає не тільки сама прихильність, а й "добрі наміри", які ми за нею бачимо. Люди більш схильні відповідати почуттями, коли вірять, що інша людина щиро піклується, а не лише коли ними захоплюються.

"Він/вона схожий/а на мене?". Після того, як взаємний інтерес встановлено, багато людей починають шукати щось глибше: схожість. Дослідження 2017 року, опубліковане в журналі Journal of Personality and Social Psychology, підтвердило, що люди схильні формувати стосунки з тими, хто схожий на них з погляду особистості, інтересів, цінностей і поведінки.

"Чи можу я бути собою поруч із ним/нею?". Ідеться не просто про потребу в комфорті, а про глибший пошук психологічної безпеки, яка закладає основу для близькості та довготривалого зв'язку. Адже в якийсь момент знайомств ретельно вибудуваний фасад падає, і багато хто починає перейматися питаннями про відкритість, недоліки, комфорт показувати їх перед партнером. І дослідження 2013 року, опубліковане в журналі Journal of Experimental Social Psychology, показало, що коли люди вірять, що їхній партнер чесний з ними, вони почуваються в більшій безпеці, будучи самими собою.

"Він/вона буде рости разом зі мною - чи буде мене стримувати?". Для тих, хто цінує особистісне зростання, кар'єрні амбіції або зцілення від минулих ран, цей етап має особливе значення. Ви починаєте помічати, як інша людина справляється з труднощами, чи підтримує вона ваші цілі та чи має вона емоційну зрілість, щоб рости разом із вами. Дослідження 2021 року, опубліковане в журналі Journal of Vocational Behavior, показало, що люди з більшою ймовірністю досягають своїх кар'єрних цілей, коли вони перебувають у близьких романтичних стосунках і коли їхній партнер поділяє ці цілі.

Нагадаємо, раніше психолог назвав 5 важких істин про шлюб, про які люди дізнаються занадто пізно.

Вас також можуть зацікавити новини: